Zielona energia

Zmień swój rower na e-bike!


r1

Masz klasyczny jednoślad? Po konwersji staniesz się właścicielem mocnego roweru elektrycznego, który pozwoli Tobie od razu poczuć się wolnym i niezależnym, a wybór odpowiedniego zestawu da możliwość dopasowania siły wspomagania do Twoich oczekiwań! Możesz kupić u nas kompletną usługę konwersji lub sam zestaw do samodzielnego montażu!

Unikalne bezprzekładniowe układy wspomagania napędu zapewniające wysoki moment obrotowy, pomagają klasycznej pracy nóg w doskonałym przemierzaniu dróg i bezdroży, a żadna niepogoda nie będzie w stanie stłamsić przyjemności jazdy na każdym z proponowanych przez nas rozwiązań. Uczucie swobody i lekkości podczas jazdy rowerem bez zadyszki i zmęczenia poszerza horyzonty!

Jazda rowerem elektrycznym pozwala na sprawne dojazdy do pracy bez zmęczenia, a podczas jazdy rekreacyjnej na chłonięcie powietrza pełną piersią, na poszerzanie horyzontów, podziwianie wcześniej niedocenianej przyrody, zabytków, kolorów otaczającego świata!

Zielona energia


r1

Rower elektryczny to najlepszy wybór środka komunikacji w obecnych czasach. Jest kompromisowym rozwiązaniem dla osób chcących sprawnie się poruszać w miejskiej dżungli i w terenie pozamiejskim, a zużywa średnio – w zależności od stopnia wspomagania i warunków podczas jazdy - około 1 kWh na 80 km. Daje to oszałamiający wynik zużycia energii ok. 100 x mniejszej niż samochód w ruchu miejskim!

Żaden inny pojazd dostępny na rynku nie jest w stanie pod względem sprawności nawet zbliżyć się do tego, co potrafi rower wspomagany elektrycznie, szczególnie gdy zaopatrzony jest w jeden z silników oferowanych przez nas. Rowery elektryczne są zasilane z bardzo zrównoważonego źródła energii.

Ładowanie akumulatora z sieci elektrycznej to w prostej linii jak zużywanie „zielonej” energii elektrycznej wytworzonej za pomocą paneli słonecznych lub elektrowni wiatrowej. Korzystanie z takich źródeł zasilania powoduje zmniejszenie zużycia paliw klasycznych na rzecz nad wyraz ekonomicznego pobierania energii do zasilania e-bike.

Koszty eksploatacji


r3

Energia elektryczna niezbędna do zasilenia akumulatora e-bike’a jest niezwykle tania - koszt jednorazowego naładowania jednostki w zależności od pojemności baterii waha się pomiędzy 0,50 a 1,50 PLN. Taki koszt pozwala na pokonanie realnie nawet 80 km! Roweru elektrycznego – tak jak i zwykłego roweru - nie trzeba rejestrować, parkować na płatnych miejscach parkingowych, ubezpieczać jak w przypadku innych pojazdów z silnikiem.

E-bike w ruchu miejskim i podmiejskim ma zdecydowaną przewagę zarówno nad zwykłymi rowerami jak i nad wszelkimi skuterami, w tym elektrycznymi, które muszą poruszać się wyłącznie po drogach przeznaczonych dla pojazdów samochodowych!

Rower elektryczny jest mocny, potrafi być szybki, ale pozostaje rowerem z całym dobrodziejstwem możliwości poruszania się po ścieżkach rowerowych i bezdrożach, leśnych ścieżkach, górach i dolinach, a słyszalny wyraźnie wiatr we włosach właściciela e-bike’a jest wyraźnie słyszalny ze względu na brak hałasu silnika, jak u właścicieli motocykli czy quadów. Wszechogarniająca podczas jazdy rowerem elektrycznym niezmącona cisza i szum opon na podłożu dostarczają niezwykłych emocji.

Wspomaganie a sprawność fizyczna


r1

Z rowerem elektrycznym zdobywaj wzgórza, pokonuj porywisty wiatr i dystans do tej pory nie do przemierzenia na klasycznym jednośladzie bez wspomagania. Nie jest istotne, w jakim jesteś wieku, góry i doliny stoją przed Tobą otworem! Rower jako przedmiot do przemieszczania się zapewnia sprawność i jest to pojęcie ogólnie wiadome. Jednak praktyka i badania pokazują, że połowa tradycyjnych rowerów jest używana tylko raz lub dwa razy w tygodniu, a mniej niż 1/3 jest używana dwa razy w miesiącu. Natomiast rower elektryczny używany jest zawsze częściej i zwykle na dłuższych dystansach. To jest prawidłowość wynikająca z prostego faktu, iż jazda na ebike’u jest zawsze przyjemnością!

Im trudniejszy teren, tym przemieszczanie się po nim jednośladem wspomaganym elektrycznie dostarcza więcej pozytywnych emocji. Jazda rowerem elektrycznym jest bardzo zdrowa, zalecana we wszystkich przedziałach wiekowych. Dowiedzione jest, że ćwiczenia fizyczne najzdrowsze i najskuteczniejsze są wtedy, gdy są systematyczne i przekrojowe, a niekoniecznie wycieńczające organizm.

E-bike pozwala także na przedłużenie lub odnowienie przygody z rowerem osobom, którym pokonywanie przeszkód czy dłuższych tras przychodzi już z trudem, ze względu na wiek czy dysfunkcje organizmu, stanowiąc doskonałą terapię zajęciową. Zamiast siedzieć w domu na rowerku treningowym lepiej zasiąść "za sterami" e-bike'a i korzystając ze wspomagania znowu korzystać z rzeczywistego, ogólnorozwojowego ruchu na świeżym powietrzu, dotleniając płuca i dostarczając energii w miarę swoich możliwości całemu organizmowi!